Stan chorego na raka płuc z przerzutami

Chodzi o raka płuc z przerzutami. Raka wykryto w sierpniu, operacja byla miesiąc później czyli 10 września.W październiku wykryto przerzuty na jakis odcinek oskrzela.Zalecono 3 wlewy lecz zrobili ich az 6. Chory ma 72 lata i wczoraj trafił do szpitala gdyż miał nudności i halucynacje. Nie wiem co sie dzieje.Byla transfuzje krwi i okazało sie ze ma bardzo niska odporność.Naswietlenia przełożyli z 1 stycznia na 12 stycznia.Czy on juz umiera? Ile mu zostało? Chce aby żył jak najdłużej.

MichaĹ Kurek

Szanowna Pani!

Niestety, ale mając tak wybiórczą wiedzę ciężko o komentarz. Z tym pytaniem proszę udać się do lekarza prowadzącego w szpitalu. Co do dalszego rokowania to obawiam się, że postawiła Pani pytania na które komukolwiek będzie ciężko udzielić odpowiedzi.

z poważaniem
Michał Kurek

Za mało wiem o zaawansowaniu choroby aby odpowiedzieć.Na pytania typu "ile mu zostało" żaden poważny onkolog nie odpowiada bo choroba nowotworowa rozwija się z różną szybkością - a ja nie zajmuję się przepowiadaniem przyszłości , zż