Stan po retinopatii i zaburzenia sensoryczne a jazda na rowerze

Moje dziecko 10 letnie ma -13 d,jest po retinopatii wczesniaczej,zaburzona sensorycznie,czy może jezdzic na 3 kolowym rowerze? Chcialabym nauczyc ja poruszania się rowerem w bezpieczny sposob. Proszę okuliste o podpowiedź. Ma zabroniny wysilek. Dziękuję

Witam.rower na 3 kołach to dobry pomysł. Siatkówki jsk myślę były laserowane w okresie noworodkowym. Samo minus 13 dptr nie przesądza o zabronieniu wysiłku. Ważne jest żeby widziała w granicach 0.1 0.2 na tablicy Snellena do dali. .jeżeli kółka boczne lub tylne będą pneumatyczne dmuchane nie twarde to wstrząsy przy powolnej i normalnej jeździe będą ograniczone. Pozdrawiam serdecznie