Stan podgorączkowy a możliwość ciąży

Witam, od wczoraj jestem przeziebiona, mam stan podgoraczkowy który sięga maksymalnie 37,4,jednak po zażyciu tabletki temperatura utrzymuje się cały czas tak samo czyli jakoś 37°. Oprócz tego mam lekki ból gardła i kaszel . Trapi mnie jedno , około 13 dni temu,podczas okresu uprawialam seks z moim partnerem .zazywam tabletki antykoncepcyjne ,ale mam lekko nabrzmiale piersi , dosyć często chodzę do toalety i mam lekkie gazy .czy może zwiastowac to ciąże ?

Aleksander Ropielewski

Przy prawidłowym stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych przyczyny nie ma ryzyka ciąży. Przyczyny podwyższonej temperatury upatrywałbym w infekcji jaką Pani przechodzi. Proszę dla własnego spokoju wykonać test ciążowy.