Staphylococcus aureus w posiewie z pochwy

Witam, w posiewie z pochwy wyszło że występuje u mnie staphylococcus aureus - wzrost - nieliczne. Szczep MSSA. Czy taką ilość tej bakterii trzeba leczyć, jeśli tak to czy również u partnera oraz czy można się nią zarazić od partnera czy np w publicznej toalecie, a może przenosi się ona z innego miejsca w organizmie? Niedługo idę do lekarza, ale chciałabym wcześniej dowiedzieć się co ten wynik oznacza. Dodatkowo w posiewie: lactobacillus spp. dość liczne kolonie. Brak grzybów.

Aleksander Ropielewski

Wskazana jest eradykacja wspomnianej bakterii z racji na możliwość powikłania ciąży lub po zabiegach ginekologicznych. Mogło dojść do zarażenia partnera lub zakażenia się od partnera w przypadku nosicielstwa u partnera. Mogło dojść do infekcji np. w przypadku kontaktu z bakterią na rękach.