Starania o ciążę a ocena szyjki macicy

Od 2 m-cy staramy się z mężem o dzidziusia i zwiększyliśmy częstotliwość zbliżeń -praktycznie codziennie. Od kilku dni (od 12dc, potem 14dc,15 i 16) badamy szyjkę i zauważyłam, że dookoła wejścia otwartej szyjki jest czerwowo-pomarańczowa otoczka. 12dc była blada, jasny śluz, przymknięta, od 14dc otwarta i widoczna ta otoczka jak "szminka wokół ust". Czy to prawidłowy stan czy zapalenie? w związku z wprowadzaniem wziernika czy częstych zbliżeń? (zakupione w aptece sterylne plastikowe wzierniki)

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, niestety opis nie może oddać w pełni stanu powyższej sytuacji i najlepiej jeżeli uda się Pani do ginekologa celem wykonania badania i właściwej oceny sytuacji. Pozdrawiam