Starania o dziecko a konieczność powtórzenia badania poziomu prolaktyny

Chciałabym zapytać czy jeśli rok temu wynik prolaktyny w drugim cyklu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych był 21.78 (norma 4.79-23.30) to powinnam go teraz powtórzyć lub zrobić badanie z obciazeniem? Staramy się odziecko od roku i mam nieregularne cykle oraz w większości brak owulacji.

Lek. Tomasz Budlewski

Tak proszę powtórzyć badańie ale bardziej mozna ustalić po wstępnym badaniu. Proponuje udac sie do lekarza ginekologa. Sadze ze konieczne wykonanie jest dodatkowych badań hormonalnych, być moze drożności jajowodów. Konieczne jest także wykonanie badania nasienia u partnera