Stosowanie Acenokumarolu po wszczepieniu rozrusznika serca

Dzień dobry, od niedawna posiadam rozrusznik serca, mój kardiolog każe mi brać Acenokumarol, gdyż jak twierdzi, jest to ciało obce i wymaga ochrony przeciwzakrzepowej, jednak spotkałam osoby, które też są po wszczepieniu kardiostymulatora i nie muszą brać takich leków ani badać ciągle INR. Jak to w końcu jest?

Lek. Tomasz Budlewski

A ma Pani jeszcze jakieś inne rozpoznane choroby kardiologiczne? Proszę koniecznie udać się do kardiologa lub lekarza rodzinnego, lekarz po badaniu określi najbardziej odpowiednie dalsze postępowanie. Być może ma Pani inne wskazania do tego typu terapii. Proszą samodzielnie nie zmieniać dotychczasowego leczenia.