Stosowanie antybiotyków w leczeniu laryngologicznym a wzrok

Zapytanie do dr.Konstanty Dąbski.Otrzymałem od pana doktora wiadomość "że jeszcze więcej antybiotyków na zatoki to oślepnę" no ale przecież przepisują mi je laryngolodzy więc za bardzo nie rozumiem problemu.Nie przesadzajmy, brałem tylko 3x azimicin 500mgx3 i 2 miesiące wcześniej 2 antybiotyki na ucho.Dzisiaj zakończyłem kurację antybiotykami, chciałbym uzyskać odpowiedź od pana doktora w celu obszernego wyjaśnienia na temat oczu i antybiotyków.Pozdrawiam pana doktora, co złego to nie ja :)

Każdy antybiotyk ma dziesiątki działań niepożądanych. Proszę przeczytać ulotki leków zamieszczonych w każdym opakowaniu. Te tragiczne nieraz w sutkach działania niepożądane antybiotyków to nie czcze rozważania i gdybania ale konkretne przypadki ludzi, których to dotknęło! Kiedy w Anglii koszty antybiotykoterapii wynoszą 6.5 procenta to u nas w Polsce ponad 60%. Aby komukolwiek podać antybiotyk czyli groźny lek dla jego zdrowia muszą być bezwzględne wskazania do tego. U nas w Polsce przepisuje się antybiotyki jak cukierki. Starożytnych Rzymian zabił ołów z akweduktów a Polaków zabiją antybiotyki. Wymaz,posiew,antybiogram,szybkie testy bakteryjne,ASO,OB,CRP,Leukocytoza,Shilling,rtg zatok i doooopieeeeeeero antybiotyk. Czy to takie trudne? Do tego to nawet nie trzeba kończyć tak długich studiów medycznych. I na koniec- przychodzi pacjent do lekarz rodzinnego z bólami głowy i dostaje już w drzwiach Azimicin na "zatoki" Pytam się więc tego pacjenta z bólami głowy czy Lekarz Rodzinny zmierzył Panu,Pani ciśnienie krwi? i odpowiedź zawsze brzmi....NIE. Nóż się sam w kieszeni otwiera. Proszę zadzwonić w razie dalszych wątpliwości i pytań. Medycyna jest prosta tylko trzeba chcieć,trzeba wiedzieć po co jest się lekarzem i po prostu kochać ludzi.