Stosowanie balsamów wyszczuplających podczas karmienia piersią

Czy podczas karmienia piersia moge uzywac balsamow wyszczuplajacych soracya. Sa to balsamy mrożące. Chciałabym ich używać tylko na uda i brzuch ale boję sie ze substancje te wchodza do krwioobiegu i mleka matki.

Witam serdecznie,

kosmetyki z samej swojej definicji nie powinny wywierać działania ogólnego poprzez wnikanie substancji czynnych do krwi. Natomiast wszystko tak naprawdę zależy od składu, ponieważ kobiety w ciąży powinny uważać na kwasy organiczne, olejki eteryczne, pochodne retinolu i inne intensywnie działające substancje. Skład wg nomenklatury INCI daje najwięcej informacji na ten temat.

Pozdrawiam!
ES