Stosowanie fitohormonów podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam czy podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych microgyn mogę brać zioła z fitohormonami? - ich nazwa to PUERARIA MIRIFICA ( są to zioła rosnące w Tajlandii, zawierają fitoestrogeny, wpływają dobrze na biust , skórę, włosy, menopauze), ponoć nie zaburza ja gospodarki hormonalne j , ale chcę się upewnić, że mogę stosować zioła i tabletki antykoncepcyjne razem? Dziekuje

Renata GrzechociĹska

Nie należy stosować fitohormonów z antykoncepcją, gdyż mogą osłabiać jej skuteczność.