Stosowanie Metronidazolu a ciąża

Witam byłam u ginkeloga który nie wykazał ciaży ale rownież nie zaprzeczyl że w niej jestem . Przepisał mi Luteina 50 ,Metronidazol i Tinidazolum. W ulotkach napisane jest że lekow w ciązy przyjmować nie można. Czy jeżeli zacznę je brać może to zaszkodzic plodowi gdybym jednak ewentualnie w ciąży była?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, jeśli przyjmuje Pani leki w formie doustnej to mogą mieć wpływ na ewentualnie rozwijający się płód, a jesli miejscowo takiego ryzyka nie ma. Pozdrawiam