Stosowanie Metronidazolu w ciąży

Dzień Dobry, jestem w 9 tyg. ciąży, natomiast lekarz zaleca mi tabletki dopochwowe metronidazol polpharma 500 mg, które są zabronione dla kobiet w ciąży w I trymestrze. Lekarz zagroził mi, że jak ich nie zastosuje to zagrażam życiu dziecka. Skonsultowałam się z drugim lekarzem który na chwilę obecną nie kazał mi ich brać. Nie wiem co mam o tym myśleć i co robić, proszę o pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

Bez badania nie można określać metody leczenia. Proszę udać się do ginekologa.