Stosunek przed okresem i negatywne testy ciążowe a lęk przed ciążą

Witam. 30 maja uprawiałam seks bez zabezpieczenia, a 31 maja dostałam okresu (wyglądał jak każdy inny). 11 czerwca zrobiłam test bete hCg (czyli ok 12 dni po stosunku) i wyszedł negatywnie, a 18 czerwca zrobiłam test z moczu i również wyszedł negatywnie. Dzisiaj 30 czerwca powinnam dostać okresu, a jeszcze go nie ma (temp. ciała spadła do 36,7st i mam lekki ból piersi) Czy mogę być w ciąży?? strasznie, się boję, że tak... Proszę o radę ;//

Lek. Marta Gryszkiewicz

Ciążę można wykluczyć - dwa testy, w tym jeden z krwi wiarygodnie wykluczają tę przyczynę. Miesiączka może się opóźniać z powodu stresu. Skoro się tak Pani denerwuje po niezabezpieczonym stosunku może warto pomyśleć o antykoncepcji - mechanicznej lub hormonalnej?