Stosunek w dniu niepłodnym i przyjęcie tabletki 72h po a ryzyko ciąży

Witam. Od 3msc biore tabletki daylette(24+4). 28.05 współżyłam z chłopakiem z prezerwatywa ktora pekla, jednak wytrysku NIE bylo. Zaraz po stosunku wzielam 7tabletke. Jednak kolejnego dnia 29.05 zapomnialam jej wziąć i wzielam kolejnego dnia z 14.5h spóźnieniem. Byla to 8 tab. z 2tyg. podobno najbezpieczniejszy tydzień, niby wystarczy 7 dni regularnego przyjmowania by antykon. byla pewna.30.05 przyjelam tab.72po. (ok.63h). W dzien stosunku mialam dzien nieplodny. Jakie jest ryzyko ciazy?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji ryzyko ciąży jest znikome. W razie wątpliwości proszę wykonać test po 14 dniach od stosunku lub udać się do ginekologa.