Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stulejka i nieprzyjemny zapach - co robić?

Mój chłopak ma 18 lat, ma stulejkę, ale nie tak całkiem, bardzo dba o higienę. Jakiś czas temu podczas pieszczot poczułam z okolic jego krocza dziwny i bardzo nieprzyjemny zapach, który czuć tylko z bliska. To nie jest też zapach spermy, potu ani moczu. On o tym nie wie, może powinnam mu powiedzieć...?
ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam,
Jeśli stulejka jest zdiagnozowana lub podejrzewana, wymagane jest podjęcie jej leczenia po konsultacji ze specjalistą urologiem. Do tego czasu współżycie jest zupełnie niewskazane ze względu na skrajnie wysokie prawdopodobieństwo uszkodzenia napletka lub zerwania wędzidełka.
Przyczyną przykrego zapachu może być gromadząca się substancja tzw. mastka, której obecność jest wynikiem niedostatecznej higieny, a w przypadku stulejki - braku możliwości jej zachowania w niedostępnej przez zwężenie napletka części penisa.
Pozdrawiam.

Lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy