Suchy kaszel u 2,5-miesięcznego dziecka

Witam. Moja 2.5miesieczna corka od urodzenia ma suchy kaszel. Pozatym nic sie nie dzieje, nie ma goraczki i raczej nic ja nie boli bo jest pogodnym dzieckiem. Kaszel zdarza sie 3-4 razy dziennie. Caly czas jest to suchy kaszel. Co to moze byc? Bylismy z tym u lekarza ktory powiedzial ze sie zachlysnela mlekiem i dlatego tak kaszle. Nie wiem czy to ma jakies znaczenie ale corka miala wrodzone zapalenie pluc brala antybiotyki przez tydzien.

Lek. Tomasz Budlewski

Jesli widział dziecko pediatra i nie widzi niepokojących objawów to raczej nie ma powodów do niepokoju, ewentualnie można zrobić podtawowe badania tj, morfologia i crp i ewentualnie rtg płuc, chcoiaż jesli dziecko rozwija sie prawidłow i dobrze przybiera na masie, zjada chętnie to jeszcze bym sie z tymi badaniami wstrzymał i obserwował dziecko.