Szare ognisko na siatkówce i naciek podczas rutynowej wizyty u okulisty

Błagam o pomoc. Mojej mamie podczas rutynowej wizyty u okulisty stwierdzono szare ognisko o nieregularnych kształtach na siatkowce poza tym siatkowka jest podniesiona i lekarz zaobserwował rownież naciek. Mama ma w poniedziałek usg ale ja Umieram z niepokoju. Prosze o odpowiedz co to moze byc? Mama ma 46 lat.

Witam. MOże być coś i może być nic jest istotne czy mama widzi i czy na coś choruje ogólnie.. W oku może być ognisko zapalne, blizna,znamię barwnikowe , wylew podsiatkówkowy. Poszerzyć solidnie , sfotografować lub zrobić Oct . Jeżeli Pani obawia się np meta neona to są to regularne okrągłe różowe ogniska w siatkówce,tak że proszę zachowac spokój. Pozdrawiam