Szczepienie przeciw pneumokokom a skutki uboczne

Witam. Mój syn wczoraj został zaszczepiony przeciw pneumokokom. Wieczorem dostał kataru i płakał w nocy. w dzień mniej jadł i wieczorem zasną z trudnością i obudził się krzycząc i tak jakby pokazywał że stopy go bolą. Miał je cieplejsze niż reszta ciała. Zasnął po dłuższym płaczu i za pare minut to samo.Nie dał sie dotknąc do tycz stupek. Mam się tym niepokoić czy może to jest taka reakcja organizmu po szczepieniu. Dodam że ja jestem przeziębiona. Prosze powiedzcie co mam robić?

Aleksander Ropielewski

Mogą to być zarówno objawy infekcji, jak i odczyn poszczepienny. Bez przeprowadzenia badania przedmiotowego nie jestem w stanie tego ocenić i dlatego sugerowałbym wizytę u lekarza.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski