Sztywne kolano po usunięciu zespolenia z piszczeli

Witam. Mam 23 lata i jestem miesiąc po usunięciu zespolenia z piszczeli. Niestety kolano jest sztywne(powstały zrosty), a kolano jest ciągle spuchnięte. Czy jest to naturalne?

Szanowna Pani,
Przykurcze i zrostu to naturalna sytuacja po długotrwałym unieruchomieniu. W pierwszej kolejności sugeruję kinezyterapię czyli ćwiczenia.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu