Tabletki antykoncepcyjne po operacji pierwotniaka

Jetsem po operacji potworniaka, i chcę zaczać brać tabletki antykoncepycjne. Lekarz w szpitalu przepisał mi Yasmin. Nie zrobił ze mną żadnego wywiadu o nic nie zapytał tylko od ręki wypisał receptę :/. Czy mogę zacząć bezpiecznie brać te tabletki? Powiem, że nigdy wcześniej nie używałam antykoncepcji hormonalnej. Nie mam więc doświadczenia z tabletkami. Jeśli chodzi o moje zdrowie, to co wiem, to na pewno biorę leki na CHAD: karmazepina i lamotrygina, mam stwierdzoną niedoczynność tarczycy. Mam

Renata GrzechociĹska

Witam.
Lekarz nie powinien przepisać tabletki bez przeprowadzenia wywiadu. Przykro mi, że tak się stało. Niestety karbamazepina obniża skuteczność tabletek antykoncepcyjnych, dlatego nie powinny być te środki łączone. Proponuję udać sie ponownie do ginekologa, który dobierze dla Pani najlepszy sposób antykoncepcji.
Pozdrawiam