Test obciążenia glukozą w 25-tygodniu ciąży a odpowiednie działania

Witam Jestem w 25 tyg. ciąży. Dziś wykonałam test obciążeniowy glukozą 75g. Wyniki: na czczo 91mg/dl, po 1h 189mg/dl, po 2h 133 mg/dl. Czy wynik jest prawidłowy? Wizyta u lekarza dopiero za 3 tygodnie :/ Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Wyniki są na granicy normy (po 1 godzinie powyżej normy) i do oceny i dalszego postępowania wskazane wykonanie poziomu hemoglobiny glikowanej. Do tej pory włączyłbym leczenie dietą.