Testy układu krzepnięcia przy tabletkach antykoncepcyjnych

Witam, Proszę o interpretację wyników : CRP 5,0 mg/l PT (INR) Czas protrombinowy 10,5 sek Wskaznik protrombinowy 108,57 % INR 0,92 APTT 24,4 sek D-dimer 420 ng/mlFEU Biorę tabletki antykoncepcyjne i zrobiłam badanie kontrolne układu krzepnięcia czy wyniki wskazują na coś niepokojącego głównie aptt?

Lek. Tomasz Budlewski

Bez podania norm nie można się wypowiedzieć. Proszę koniecznie udać się do ginekologa, Być może konieczna jest modyfikacja antykoncepcji

Aleksander Ropielewski

Wynik APTT jest powyżej normy i może oznaczać zmniejszoną tendencję do krzepnięcia obserwowaną np. w zespole fosfolipidowym. Nie ma Pani natomiast zwiększonego ryzyka choroby zakrzepowo-zatorowej.