Torbiel krwotoczna na lewym jajniku

Witam,wczoraj w bólami podbrzusza pojechałam na pogotowie, lekarka stwierdziła u mnie torbiel krwotoczną na lewym jajniku 4x3 cm. Powiedziała, że dobrze było by zacząć terapię hormonalną już od następnego cyklu. Ja kiedyś brałam już tabletki Lesinelle i wolałabym znowu do nich nie wracać(mimo tego, że wszystko było ok). Kolejne usg mam za miesiąc. Czy mogłabym odwlec branie hormonów jeszcze o 1-2 miesiące i zobaczyć czy po miesiączce torbiel sama się nie wchłonie ? Mam 21 lat.

Oczywiście, że może Pani poczekać i wykonać kontrolne USG po miesiączce. Jeśli jednak ma Pani "tendencje" do zmian czynnościowych jajników to lepiej włączyć DTA. Pozdrawiam