Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Torbiel na jajniku a stosowanie antykoncepcji hormonalnej i wydzielina z pochwy

Witam. W grudniu wykryto u mnie na lewym jajniku torbiel o wym. 2.5x4cm. Ginekolog przepisał mi tabletki Jeanine na 3 miesiące. Jednak miałam przez nie niskie ciśnienie i było mi słabo. Po pierwszym opakowaniu lekarz zmienił mi tabletki na Regulon. Po nich dobrze się czułam, jednak ostatnio znów zaczął mnie boleć lewy jajnik i mam teraz obfitą, żółtą wydzielinę z pochwy. Zastanawiam się co to może być? Wizytę u lekarza mam dopiero po skończeniu 3 opakowania tabletek - 20 lutego.
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane stosowaniem antykoncepcji hormonalnej. Nie można wykluczyć innego podłoża objawów. Wskazana jest wizyta u specjalisty ginekologa.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy