Torbiel na ściance pochwy u 41-latki

Witam. Lekarz stwierdził w 2003r. na ściance pochwy torbiel ∅ od 2cm do 5cm (zmienia się). Gdy jest większy czuję mały dyskomfort. W ubiegłym roku byłam na badaniu- ginekolog stwierdził, by go zostawić. Stąd moje pytanie do profesora- czy nie należy się nim przejmować?

Wielce Szanowna Pani ! Zapewne jest to torbiel wrodzona. Mozna ją operować, ale zabieg jest trudny. Bez badania nie można tego ocenić. Z wyrazami szacunku Marek Bulsa