Torbiel w okolicy garbu nerki

wnioski z badania usg: "Wątroba niepowiększona o cechach stłuszczenia miąższu bez zmian ogniskowych. Pęcherzyk żółciowy niepowiększony bez zgłogów. Drogi żółciowe nieposzerzone PŻW szer. 6 mm. Trzustka przesłonięta gazami w widocznych fragmentach trzonu i głowy prawidłowa. Śledziona niepowiększona, jednorodna. Obie nerki o prawidłowym położeniu, kształcie i wielkości bez zgłogów i zastoju moczu. W okolicy garbu nerki lewej torbiel 57 mm." Proszę o odpowiedź - co mam dalej robić z torbielą?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Torbiel nie dająca objawów zwykle wymaga okresowej kontroli. Proszę zatem udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.