Torbiel z gęstą zawartością na jajniku
Podczas badania ultrasonograficznego wyszło że mam na prawym jajniku torbiel z gęstą zawartością o wym. 42mm na 39 mm. pan doktor zapisał dwa opakowania tabletek Ovulastan. Mam się zgłosić za ponad dwa miesiące na wizyte kontrolną. Czy te tabletki pomogą? Zrobiłam też badanie CA 125 i wyszło 28 U/ml. Co to oznacza? Czy czekać spokojnie ponad dwa miesiące czy udać się kontrolnie jeszcze do innego lekarza?

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Witam. Tego typu torbiele zazwyczaj znikają po leczeniu hormonalnym. Myślę że nie ma potrzeby konsultowania się z innym specjalista, tym bardzie że marker ca125 jest prawidłowy.