Torbiel z gęstą zawartością na jajniku

Podczas badania ultrasonograficznego wyszło że mam na prawym jajniku torbiel z gęstą zawartością o wym. 42mm na 39 mm. pan doktor zapisał dwa opakowania tabletek Ovulastan. Mam się zgłosić za ponad dwa miesiące na wizyte kontrolną. Czy te tabletki pomogą? Zrobiłam też badanie CA 125 i wyszło 28 U/ml. Co to oznacza? Czy czekać spokojnie ponad dwa miesiące czy udać się kontrolnie jeszcze do innego lekarza?

Witam. Tego typu torbiele zazwyczaj znikają po leczeniu hormonalnym. Myślę że nie ma potrzeby konsultowania się z innym specjalista, tym bardzie że marker ca125 jest prawidłowy.