Torbiele oponowe w kanale kręgowym S2
Moje pytanie dotyczy Torbieli oponowych na wysokości S2 w kanale kręgowym wielkości do 1,5 cm. Zostały wykryte w badaniu MR. Badanie było wykonane z powodu objawów jak: bóle w okolicy krzyżowej, bóle pośladków podczas siedzenia, cierpnięcie obu nóg. Co oznaczają torbiele oponowe ? Czy jest to łagodna zmiana ? Czy wielkość tych torbieli jest duża ? Z opisu radiologa do 1,5 cm?

MĘŻCZYZNA, 48 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Torbiel oponowa jest zmianą łagodną i nie powinna powodować żadnych problemów zdrowotnych.
Powinien Pan wraz z wynikiem badania MRI zgłosić się do lekarza prowadzącego lub neurochirurga w celu konsultacji.
Pozdrawiam.