Torbiele w obrębie jajnika a zabieg operacyjny

Witam.Stwierdzona u mnie torbiele prawy jajnik:4,9 cm x 3,9 cm.lewy jajnik 2,3cm x 3,0 cm. Lekarz zlecił test roma CA 125 -21,07, he4-69,25, test roma 15,19 ca-19-9-1.Za dwa tygodnie czeka mnie operacja.Pytałam mojego lekarza czy mam sie bac? odpowiedział żeTak. Czy wyniki sa aż takie złe?

Strach przed samym zabiegiem jest rzeczą naturalną i tego się nie zmieni. Wyniki testów nie dają nie wykluczają możliwości nowotworu, jednak dopiero badanie histopatologiczne da odpowiedź. Możliwe, że w czasie operacji zostanie wykonane badanie śródoperacyjne, które czasami może przyspieszyć wstępną informację. Proszę nastawiać się pozytywnie z odrobiną ostrożności. Nerwy z reguły nie są dobrym doradcą. I tak należy rozwiązać tę zagadkę diagnostyczną zabiegiem operacyjnym. Tego Pani nie zmieni. Reszta dopiero przed Panią