Trening siłowy u cukrzyka a stosowanie suplementów

Witam.Jestem cukrzykiem typ 2 i mam nadciśnienie,czy mogę przed treningiem siłowym używać monohydrat kreatyny i arganine, a po treningu izolat serwatki i leucyne.pozdrawiam

Suplementy, które Pan stosuje nie mają negatywnego wpływu na rozwój cukrzycy, jednak przy nadciśnieniu powinien Pan zrezygnować z kreatyny i ostrożnie stosować pozostałe suplementy. Nadmiar produktów białkowych (izolat serwatki) i aminokwasów (arginina i leucyna) może sprzyjać zwiększeniu nadciśnienia i chorobom nerek. Zachęcam do stosowania zbilansowanej diety ułożonej przez specjalistę dietetyka, uwzględniającej Pana schorzenia i wysiłek fizyczny.

Pozdrawiam

Około 90% wszystkich chorych na cukrzycę choruje również na polineuropatię cukrzycową.

Polineuropatią nazywamy uszkodzenie nerwów obwodowych.

Polineuropatia może przebiegać skrycie i ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy.

Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy.