Trzykrotne bakteryjne zapalenie spojówek i suchość oka a problem z porannym podniesieniem powieki

witam. mam 50 lat. w ostatnich dwóch miesiącach przeszłam trzykrotnie bakteryjne zapalenie spojówek, oczy były czerwone i troczę spuchnięte, byłam u lekarza okulisty , który stwierdził suchość oka , dostałam krople. Znowu dopadło mnie to samo, smarowałam neomycyną. Zaczęło się dziać coś niepokojącego. otóż po nocy , gdy się budzę i chcę otworzyć oko nie mogę podnieść powieki i czuję jakby to oko sie gdzieś zapadał ( prawe oko )Co się dzieje ? Czy to opadająca powieka?. Dziękuję za odpowiedź

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane niepokojące objawy mogą być konsekwencją ponownego zapalenia spojówek. Jeśli objawy nie ustąpią po terapii neomycyną w czasie najbliższych 2 dni, proszę niezwłocznie skonsultować się ze specjalistą okulistą.