TSH sugerujące niedoczynność tarczycy w ciąży

Dzień dobry! Proszę o pomoc, jestem w 33 tygodniu ciąży i lekarz kazał zrobić mi TSH, wynik wyszedł mi 4,820 (norma 0,220-4,200). Dodam, że wcześniej miała robione badania i były w normie. Co to oznacza i czy zaszkodzi dzidziusiowi? Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Zmartwiona przyszła mama Kamila

Lek. Magdalena Pikul

Witam! Należałoby jeszcze skontrolować hormony tarczycy FT3 i FT4, gdyż ten wynik TSH może wskazywać na niedoczynność tarczycy. Jeśli okaże się, że rzeczywiście tak jest to konieczna będzie suplementacja hormonów tarczycy i wszystko powinno być w porządku, jeśli chodzi o przebieg ciąży i zdrowie dziecka. Pozdrawiam!