Tyłozgięcie macicy - czy ma wpływ na zajście w ciążę?

Witam, mam 23 lata. Staram się z mężem od 7 miesięcy o dzidziusia, ale niestety nadal nic. Regularnie współżyjemy. Czy przyczyną może być moje tyłozgięcie? Czy po takim czasie powinnam zgłosić się do ginekologa czy do jakiegoś innego specjalisty i jakie badania powinnam sobie zrobić, aby mieć pewność, że z moją płodnością jest wszystko w porządku? Proszę o radę.

Witam serdecznie,
Tyłozgięcie macicy to nie powód do zmartwienia, ponieważ nie jest to ani choroba, ani poważna wada. Nietypowa budowa macicy nie wywołuje bezpłodności ani kłopotów w ciąży i podczas porodu.
Jeżeli po roku regularnego współżycia nie zajdzie Pani w ciążę należy udać się do ginekologa. Najlepiej, aby był to specjalista zajmujący się problemem niepłodności. Wówczas on zleci Pani odpowiednie badania m.in. badania hormonalne, usg narządu rodnego.
Pozdrawiam