U podstawy wyrostka rylcowatego lewej kości promieniowej torbielowate rozrzedzenie struktury kostnej
Witam, mam 21 lat, od kilku miesięcy odczuwam ból lewego nadgarstka przy poruszaniu. Dziś odebrałam zdjęcia RTG, oto opis: "U podstawy wyrostka rylcowatego lewej kości promieniowej torbielowate rozrzedzenie struktury kostnej 4x8mm. Podejrzenie zmian zwyrodnieniowo wytwórczych w stawach nadgarstkowo śródręcznych. Pozatym rtg bez zmian." Dodam, że występuje u mnie często "trzeszczenie" kości przy poruszaniu np. przy przekręcaniu głowy. Czy to coś groźnego? Czy będą konieczne kolejne badania?

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania
sądzę, że tak. a czy w rodzinie występowałytakie jednostki chorobowe jak reumatoidalne zapalenie stawów, łuszczycowe zapalenie stawów? proponuje udac sie do lekarza rodzinnego, po przeanalizowaniu wyników bedzie mozna zalecic odpowiednie dalsze postępowanie.