Ubytek masy mięśniowej uda u 18-letniego mężczyzny

Witam! Mam 18 lat, jestem mężczyzną. Kilka miesięcy temu zauważyłem ubytek masy mięśniowej lewego podudzia, na obwodzie jest to około 2-3 cm. Neurologicznie tzn. wyniki EMG, ENG, rezonansu odcinka LS, punkcji lędźwiowej są w porządku. Badania krwi wykazały znaczne podwyższenie CK około 20 razy ponad normę oraz żelaza - dwukrotnie p.n., oraz alat - 48 / 45 p.n. Zostałem także przebadany genetycznie pod kątem dystrofii Beckera, wykluczono tą chorobę. Wykluczono uraz mechaniczny. Co dalej?

Aleksander Ropielewski

Jedyne co mogę doradzić w tej sytuacji to kontakt z neurologiem specjalizującym się w leczeniu dystrofii mięśniowych.

Witam! Prawdopodobnie była to rabdomioliza, czyli rozpad mięśni, którego podłoże może być bardzo różnorodne m.in. lekowe. No cóż jak wystąpiła to już się stało i jeżeli stan nerek jest w porządku to nic więcej nie powinno się stać.
Pozdrawiam.