Uraz kolana i wynik RM

doznałam urazu kolana oto wynik RM- więzadłokrzyżowe przednie podwyższonym sygnale w odcinku proksymanlnym,zmiany bliznowate po przebytym naderwaniu przyczepu udowego II stopnia, zmiany zwyrodnieniowe w rogu tylnym łąkotki orzyśrodkowej, bez widocznje szczeliny peknięcia. Proszę o diagnozę co do dlaszego leczenia- zachowawcze czy operacyjne.

Magdalena StusiĹska

Taką decyzję najlepiej podjąć w oparciu o rezonans, badanie kliniczne i Pani potrzeby- najlepiej przedyskutować je z ortopedą. Jeżeli nie uprawia Pani dużo sportu a noga nie boli- operacja najprawdopodobniej może poczekać.