Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 7 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ureaplasma a starania o dziecko

Zdiagnozowano u mnie Ureaplasma species (test Urogin Pronatal), odbywam właśnie razem z mężem antybiotykoterapię (doxycylina 100mg przez 9dni 2x1 oraz Metronidazole - Flagyl 400mg przez 7 dni 2x1). Planujemy ciążę. Proszę o udzielenie odpowiedzi, kiedy najwcześniej należy wykonać ponowne testy na ureaplazmę? Czy ponowny test jest w ogóle potrzebny? Jeśli nie, czy można starać się o ciążę w kolejnym cyklu (miesiąc po zakończeniu antybiotyków)? Zależy nam na czasie, ale jednocześnie wiemy, że od zakończenia antybiotyków powinien upłynąć jakiś czas, by ewentualne bakterie zdążyły się na nowo namnożyć (chcemy uniknąć wyniku fałszywie negatywnego). Rok temu urodziłam syna (32 tydzień), który zmarł następnego dnia (miał obrzęk uogólniony i wodę w opłucnej). Czy ureaplazma mogla być tego powodem?

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Lek. Magdalena Pikul
82 poziom zaufania

Witam! Kontrolny posiew w takim przypadku należy wykonać po 7-14 dniach od zakończenia antybiotyku. Jeśli wyjdzie ujemny to mogą Państwo starać się o dziecko. Co do tego czy bakteria mogła być przyczyną przedwczesnego porodu i zgonu dziecka to trudno mi powiedzieć, ale nie jest to wykluczone, gdyż mówi się, że Ureaplasma może być przyczyną poronień, przedwczesnych porodów, zakażeń wewnątrzmacicznych płodu. Pozdrawiam!

W trakcie specjalizacji z pediatrii w Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie, interesuje się pediatrią i neonatologią.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy