Jak długo trzeba odczekać po odstawieniu tabletek, by starać się o dziecko?

Z moim mężem chcemy zacząć starać się o dziecko, biorę pigułki od ok. 4 lat. Nie wiem, jak długo najlepiej i najbezpieczniej odczekać i używać w tym czasie prezerwatywy, a po okresie "ochronnym" pozwolić plemnikom popłynąć dalej :)
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Płodność kobiety po przerwaniu antykoncepcji hormonalnej jest taka sama, jak przed jej rozpoczęciem. Badania kliniczne na dużych grupach kobiet wykazały, że po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych przebieg ciąży i stan noworodków jest prawidłowy. Częstość poronień, porodów przedwczesnych i wad wrodzonych dzieci jest taka sama (czyli mała), jak wśród kobiet, które nie stosowały przed ciążą antykoncepcji hormonalnej. Tak więc, śmiało mogą się Państwo starać o dzidziusia.

Powodzenia!