Łyżeczkowanie - jak długo po zabiegu można starać się o dziecko?

26 listopada miałam zabieg wyłyżeczkowania po ciąży obumarłej. Byłam u ginekologa, mówił, że już wszystko się zagoiło, a jak pytałam, po jakim czasie mogę się starać o dziecko, to powiedział, że mam odczekać od 9 do 12 miesięcy, bo może znów być ciąża obumarła, Jak czytałam w internecie, to dziewczyny piszą, że można się starać po 3 cyklach i sama nie wiem już, co mam robić. Bardzo proszę o radę. Z góry dziękuję.

Witam serdecznie.
Po poronieniu należy odczekać trzy cykle i w większości przypadków można zacząć starać się o dziecko. Skoro Pani ginekolog zaleca odczekanie 9-12 miesięcy, należy się do tego zastosować. Lekarz prowadzący zna dokładnie Pani historię. Być może są przeciwskazania do wcześniejszego zajścia w ciążę.
Pozdrawiam