USG ślinianki przyusznej

Wyniki USG Ślinianki przyusznej i podżuchwowe jednorodne typowego ech. Podżuchwowe po lewej dwa węzly ch 13mn i 7mn. Podżuchwowo po prawej drobne węzły chł 5mn. Obustronnie wzdłuz mięśni po dwa drobne węzły chł,,-węzły nizmienione echogenicnie.w dolnej części PL drobny hypoechogeniczny obszar 6x4mn. Proszę o odpowiedz czy jest to poważna choroba czy musze to leczyć ,czy jest zagrożenie nowotworowe mam 56lat

Ale w wyniku badania USG nic niepokojącego nie stwierdzono, węzły chłonne są o typowej budowie, a niewielki obszar hypoechogeniczny w lewej przyusznicy ma charakter drobnej torbieli (zmiana zwyrodnieniowa). Nie ma powodu do niepokoju, a już na pewno nie ma wskazać do jakiegokolwiek leczenia na podstawie tego wyniku USG.