Usunięcie ganglionu ręki a odpowiednia pielęgnacja

Usunięto mi dziś ganglion na palcu srodkowym prawej ręki pod kostką zginającą palec .Lekarz kazał trzymać rękę do góry i nie zginać palca.W pracy wpisałam temat lekcji i nieobecności starając sie nie zginac tego palca. Założyłam też na moment torbę na nadgarstku tej ręki przez zapomnienie. Czy mogłam tym w czymś zaszkodzić ? Czy ta ręka dlugo musi być utrzymywana w tej pozycji?

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowna Pani - pojedyncze, epizodyczne przeciążenie operowanego miejsca nie powinno wpłynąć na dalszą rehabilitację, o ile nie jest zbyt duże. Czasokres konieczności elewacji ręki - do 2tygodni
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg

Proszę skonsultować te sprawy z operatorem , ja nie znam zakresu,przebiegu i efektu operacji , nie mogę więc odpowiedzieć , zż