Usunięcie migdałków a bolesność szczęki

jestem po zabiegu usunięcia migdałków już w 5 dobie. Bardzo boli mnie szczęka, gdy tylko leki przeciwbólowe przestają działać. Poza tym męczy mnie suchy kaszel podczas snu czy leżenia. Czy jest to spowodowane zabiegiem? jedna strona w miejscu po wycięciu migdałków bardzo boli, aż rwie, pali, właśnie także wtedy gdy leki przestają działać. czy jest to normalne w 5 dobie? dodam, że pierwsze doby znosiłam o wiele lepiej.

Aleksander Ropielewski

Trudno mi stwierdzić jednoznacznie bez możłiwości oceny stanu miejscowego czy dosżło do powikłania, czy też przyczyną bolesności jest osobnicza tolerancja i metabolizm leków przeciwbólowych. Proponuję kontakt z lekarzem operującym.