Usunięcie pęcherzyka żółciowego a miesiączka

Dostałam dzis okresu. W środę mam stawić sie do szpitala w celu usunięcia pęcherzyka zolciowego laparoskopowo. W czwartek miałam zostać poddana zabiegowi,boje sie jednak że w tej sytuacji nie zostanę przyjęta do szpitala. Czy istnieje jakiś sposób,aby skrócić krwawienie?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, w tej sytuacji należy skontaktować się z oddziałem, gdzie ma być Pani planowo operowana. Pod uwagę należy wziąć wskazania do przeprowadzenia operacji. Najprawdopodobniej termin operacji zostanie przesunięty o kilka dni.

Witam!
Na skrócenie miesiączki jest już za późno. Miesiączka w zasadzie nie jest p. wskazaniem do operacji kamicy pęcherzyka żółciowego. Problem zaczyna się jeżeli planowana jest tzw. profilaktyka przeciwzakrzepowa w postaci preparatów heparynowych. Zazwyczaj nasilają one krwawienie miesiączkowe. Ostatecznie o podjęciu leczenia operacyjnego w tym czasie decyduje operator.