Usunięcie zaćmy rozwojowej u dziecka

Witam moje dziecko miało 3 miesiące temu fakoaspiracje zacmy rozwojowej z dotorebkowym wszczepem sztucznej soczewki wewnatrzgalkowej z kapsulotomia tylna i witrekomia przednia w oku prawym czy mogli by mi państwo wytłumaczyć na cym to polegało i jakie są zalecenia po tym i czy ta soczewka jest wsczepiona dożywotnio i czy po takim czasie mogą występować jeszcze jakieś powikłania? Soczewka rayner 970c aspheric 27. Od 12 .0mm i co to w ogóle jest za soczewka? Czy jest ona wsczepiona dożywotnio?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza wykonującego zabieg lub do lekarza okulisty dziecięcego. A co Panią teraz zaniepokoiło? czy coś się dzieje z dzieckiem?