Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 6 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Usunięcie złośliwej zmiany skórnej a dalsze postępowanie

Witam, Kilka miesięcy temu wyskoczyła mi na skórze "krostka". Zaniepokojona pojechałam do kliniki onkologicznej specjalizującej się w nowotworach skóry. Natychmiastowe wycięcie i.... diagnoza. Rak złośliwy skóry. Nie był to na szczęście czerniak. Hispat: "zmiana wycięta w całości". Chirurg powiedział,że to już wszystko, że jestem zdrowa. Moje pytanie brzmi: Czy wystarczy wyciąć zmianę i człowiek jest wyleczony? Skąd wiem,że nie mam przerzutu? Jak powinnam dalej postępować. Jakie badania robić?
KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu

Objawy czerniaka

Czerniak to nowotwór skóry. Może pojawić się np. przez nieodpowiedzialne opalanie. Czy wiesz, jak się objawia ta choroba? Obejrzyj nasz film i dowiedz się więcej na ten temat.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Jeżeli zmiana została wycięta w całości to nic więcej się nie wykonuję, chyba że są jakieś objawy. Proponuję kierować się zaleceniami chirurga.

0

A jakie było rozpoznanie h-p??? Jak mogę cokolwiek powiedzieć nie znając rozpoznania??? ROZUMIE PANI??? zż

Specjalista chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej. Posiada doświadczenie w diagnozowaniu i wycinaniu zmian skórnych oraz leczeniu czerniaka. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaka Skóry w Centrum Onkologii w Warszawie
0

Dzień dobry,
Zapraszam na konsultację
kontakt@drjaworowski.pl
Dr Janusz Jaworowski
specjalista chirurgi plastycznej
specjalista chirurgii ogólnej
onkologicznej

Specjalista w dziedzinie chirurgii. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w chirurgii plastycznej rekonstrukcyjnej i estetycznej oraz chirurgii onkologicznej. Pionier w dziedzinie stosowania implantów u pacjentów onkologicznych. Laureat licznych nagród za osiągnięcia naukowe, m.in. Luminatus 2015, Polski Wynalazek 2014 - BioImplant, złoty medal Międzynarodowych Targów Wynalazczości oraz medal Ministerstwa Edukacji, Szkolnictwa Wyższego i Badań Naukowych Francji Concours Lepin.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy