Utrata wagi, kłopoty ze snem, nerwowość i duszności u 19-latka

Mój syn - 19 lat - w ciągu ostatniego miesiąca schudł 5 kg a je b. dużo, ma kłopoty ze snem, jest nerwowy, ma dziwne duszności przy wysiłku fizycznym, na słońcu robi mu się słabo. Badania wykazały poza normą: TSH - 4,53, FT4 - 1,74, EO - 0,2, MON% - 11,3 Pozostałe wskaźniki są w normie(morfologia, OB, Alat, Kreatynina, Glukoza, Potas, Magnez, żelazo) Proszę o pomoc! Niepokoi mnie to, bo on nigdy nie narzekał, a tera sam chciał badania, bo źle się czuje.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanych badaniach nieprawidłowość stanowi przede wszystkim podwyższony poziom TSH oraz FT4 co może być wynikiem schorzeń przysadki. Konieczna jest dokładniejsza diagnostyka pod okiem specjalisty endokrynologa.