Uwidoczniono zmniejszenie lordozy szyjnej
Witam mam 44 lata po rezonansie stwierdzono iż: Uwidoczniono zmniejszenie lordozy szyjnej.Obniżenie sygnału krążków międzykręgowych na poziomach C4-C7 w przebiegu dehydratacji.Przepuklina centralna i lewoboczna na poziomie C5-C6-wym ap kanału na tym poziomie do 7 mm.W odc piersiowym wypuklina tylko-centralna Th8-Th9(wym ap kanału na tym poziomie 10 mm oraz uogólnione zmniejszenie rezerwy płynowej przedrdzeniowej,szczególnie na szczycie kyfozy. Proszę o wyjaśnienie co to oznacza i co mam robic

KOBIETA, 44 LAT ponad rok temu
Witam.
Wszystkie opisywane zmiany świadczą o zaawansowanej chorobie zwyrodnieniowej kręgosłupa szyjnego i piersiowego. Wszystko zależy od tego, czy ma Pani objawy czy też nie. Jeśli są objawy, proszę zgłosić się do ortopedy specjalizującego się w leczeniu chorób kręgosłupa lub do neurochirurga. Pozdrawiam i życzę zdrowia