Uwypuklenie tarczy międzykręgowej w wyniku badania kręgosłupa

Poziom L1/L2/L3 i L4/L5 - bez cech przepukliny tarczy międzykręgowej Poziom L3/L4 - efekt próżni, obniżenie wysokości i uwypuklenie typu bulging tarczy międzykręgowej modelujące worek oponowy Poziom L4/L5 - obniżenie wysokości i uwypuklenie typu bulging tarczy międzykręgowej modelujące worek oponowy Poziom L5/S1 - ok 5mm kręgozmyk przedni; obustronnie przerwanie ciągłości łuków kręgu L5, typu bulging tarczy międzykręgowej modelujące worek oponowy.
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Podany wynik świadczy o zmianach wynikających z choroby zwyrodnieniowej. Zmiana typu bulging czyli uwypuklenie krążka międzykręgowego Polega na spłaszczeniu i symetrycznym uwypukleniu krążka, obejmującym co najmniej 180 stopni jego obwodu. Jest to pierwsze stadium przepukliny krążka międzykręgowego. W celu szczegółowej interpretacji wyniku proszę skonsultować się z lekarzem, który podczas bezpośredniej wizyty będzie miał możliwość zestawić wynik badania ze stanem klinicznym pacjenta.