Wcześniejsze wystąpienie okresu podczas stosowania Vibin Mini po operacji usunięcia pęcherzyka żółciowego

Mam 32 lata, od kilku miesiecy zazywam tabletki antykoncepcyjne vibin mini. Krwawienia byly zawsze regularne i zaczynaly sie w dniu przyjmowania 3 tabletki białej czyli placebo. kilka dni temu mialam operacje usuniecia pecherzyka zólciowego. W dniu operacji przyjełam normalnie różówą tabletke.W tym miesiącu krwawienie pojawiło się wcześniej (w 18 dniu brania różowej tabletki).Czyli 4 dni przed czasem. Co sie stało?Czy tak moze byc ze sie krwawi biorac rózowe tabletki? Czy jestem zabezpieczona?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane krwawienie nie ma wpływu na skuteczność antykoncepcji - tym nie powinna się Pani zatem niepokoić. Opisane przyspieszenie wystąpienia krwawienia najpewniej ma związek z przebytym zabiegiem operacyjnym. Jeśli takie krwawienia by się powtarzały sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem.