Wiotkość krtani u 2-miesięcznego dziecka

Witam serdecznie, mojemu 2-miesięcznemu maluszkowi wykryto wiotkość krtani - czy jest to groźne?. Mój synek przy tym wydaje dziwne dźwięki podczas karmienia, wydaje mi się, że to również związane jest z wiotkością krtani. Nie bardzo rozumiem na czym polega to schorzenie, próbowałam czytać informacje w internecie na temat wiotkości krtani ale nie bardzo to wszystko rozumiem. Skąd w ogóle bierze się taka choroba? Czy to jest jakaś wada wrodzona? I w jaki sposób przebiega leczenie wiotkości krtani - czy jest ono w ogóle możliwe i jeśli tak to czy polega raczej na leczeniu farmakologicznym czy istnieje możliwość, że konieczna będzie operacja? Mocno się martwię, widzę, że maluszek się mocno męczy, wiotkość krtani dokucza mu chyba właśnie podczas karmienia. Nie wiem co mam robić... Z góry dziękuję za każdą poradę. Pozdrawiam.

większość przypadków wiotkości krtani przebiega łagodnie, z wiekiem dzieci wyrastają, wiotkośc krtani mija, proszę przedyskutować z lekarzem prowadzącym dawkowanie wit d3